Aktivity


Nádvorie Európy

Komárno na svojom Nádvorí Európy umiestnilo viac ako štyri desiatky budov, postavených v mierke jedna ku jednej, ktoré reprezentujú architektúru a stavebné slohy typické pre temer všetky európske štáty. Obdivovať, prípadne aj porovnávať je možné budovy z Walesu, Vatikánu, Írska, Talianska, Transylvánie, Islandu či Grónska. Oddýchnuť sa dá na lavičkách pri fontáne nazvanej Milénium. Vládne tu harmonická súhra niekedy absolútne odlišných architektonických znakov. Pri prehliadke pestrofarebných budov možno obdivovať aj sochy patrónov Európy (napr. Márie Terézie, Mateja Korvína, Panny Márie a iných), ktoré dotvárajú atmosféru nádvoria.

Rímske lapidárium

Po napoleonských vojnách na rozkaz cisára Františka I. v 19. storočí bol okolo komárňanskej pevnosti, ležiacej na sútoku Váhu a Dunaja, postavený jeden z najväčších pevnostných systémov v Európe. Bašta VI., ktorá bola postavená v prvej polovici 50-tych rokov 19.storočia, je najväčšou pevnostnou stavbou 6 km dlhej komárňanskej obrannej línie pozostávajúcej z jedenástich bášt.


Podunajské múzeum v Komárne 

je múzeum v Komárne, so zameraním na prírodopis a históriu. V súčasnosti je pod správou Nitrianskeho samosprávneho kraja. Inštitúcia má 4 výstavné budovy v Komárne (Kultúrny palác, budova galérie, Zichyho palác a lapidarium v VI. bašte) a patrí k nej aj skanzen v Martovciach.Vodný mlyn v Kolárove

Na mŕtvom ramene Malého Dunaja v Kolárove sa nachádza jedinečná národná kultúrna pamiatka – plávajúci vodný mlyn – posledný na Slovensku. K mlynu vedie najdlhší celodrevený zastrešený most v Európe. V areáli mlyna sa nachádza skanzen ľudovej kultúry a Múzeum vodného mlynárstva, v ktorom možno okrem iného vidieť unikátny stroj na výrobu rybárskych sietí, jeden z prvých na svete. Z ďalších možností, ktoré areál mlyna ponúka, radno spomenúť kemping, požičovňu lodí na splavovanie, rybolov či agroturistiku.


Lanový park TARZANIA 

na termálnom kúpalisku vo Veľkom Mederi je s celkovou dĺžkou 671m v súčasnosti najdlhším lanovým parkom na Slovensku. Nájdete tu 9 lanoviek s celkovou dĺžkou 334m! Lanový park je postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Pri prekonávaní prekážok je každý jednotlivec istený pomocou horolezeckej výstroje. návštevník TARZANIE absolvuje pred vstupom do parku inštruktáž a nácvik používania istiacej techniky.


Malkia Park

Nachádza sa v obci Orechová Potôň približne 20 km od mesta Veľký Meder.
Zvierací park sa rozprestiera na ploche 6 ha a ponúka expozíciu približne 160 druhov zvierat.
Sú to zvieratá, ktoré našli v parku svoj druhý domov, väčšinou sa v zajatí už narodili, a vo voľnej prírode by neprežili.
Malkia Park ponúka expozíciu mnohých druhov mačkovitých šeliem, medveďov, rôznych druhov vtákov, opíc, zebry atď.
Môžete tu vidieť vzácneho snežného leoparda, jediného svojho druhu na Slovensku.
V rámci prehliadky je možné zvieratá nakŕmiť, pohladiť alebo sa s nimi aj odfotiť.
Súčasťou zvieracieho parku je aj vonkajšie detské ihrisko so šmýkačkami, preliezačkami a hojdačkami, trampolína a detský svet v priestoroch bistra.
Győr - Maďarsko

Určite by ste nemali vynechať ani výlet do susedného maďarska. Návštevou mesta Győr získate mnoho zážitkov, vďaka pripravenosti mesta pre turistický ruch. Okrem nákupov v nákupných centrách a na trhoch Vám určite odporúčame pozrieť aj pamätihodnosti mesta. Pre milovníkov zvierat je k dispozícií 7 dní v týždni známe ZOO, kde cez víkendy sa organizujú rôzne akcie určené nielen mladistvým, ale aj dospelým. 
Ak zatúžite obdivovať krásy Dunaja priamo z paluby lode:

Vyhliadkové plavby loďou ONDAVA v Gabčíkove pre návštevníkov má pripravené 2 programy okružných plavieb a 4 vyhliadkové plavby do Čunova, Štúrova, Ostrihomu alebo do Budapešti. 

Kontakt: +421 903 430 725

Užite okružnú plavbu cez plavebné komory Vodného diela Gabčíkovo na lodi MORAVA, plavba trvá 1 hodinu alebo 2 hodiny.

Kontakt: +421 907 297 558